Na ndiqni edhe në

Ekonomi

Me sa këmbehet euro sot!

Monedha e BE-së vazhdon të jetë 'e ngrirë' në tregun e këmbimit valutor, ku sot më 7 shtator një euro blihet me 107.2 lekë dhe shitet me 108.2 lekë,

Dollari amerikan blihet me 99.7 lekë dhe shitet me 101.1 lekë;

Franga zvicerane blihet me 111.4 lekë dhe shitet me 113 lekë;

Paundi britanik blihet me 124.2 lekë dhe shitet me 125.6 lekë;

Dollari kanadez blihet me 72.8 lekë dhe shitet me 74. 6 lekë./M.K-dritare.net

Me sa këmbehet euro sot!