Na ndiqni edhe në

Ekonomi

Kursi i këmbimit për sot, ja çfarë po ndodh me monedhat e huaja

Monedha e BE-së, ka filluar të shënojë një rritje të lehtë në tregun e këmbimit valuator pasi një muaj më parë këmbehej me vlerën e 100 lekëve.

Sot një euro blihet me 104.2 lekë dhe shitet me 105.7 lekë.

Më poshtë gjeni kursin e këmbimit për të gjitha monedhat e huaja, për datën 16 gusht:

Një dollar amerikan blihet me 95 lekë dhe shitet 96 lekë;

Franga zvicerane blihet me 108 lekë dhe shitet me 109.8 lekë;

Paundi britanik blihet me 120 lekë dhe shitet me 122.5 lekë;

Dollari kanadez blihet me 70 lekë dhe shitet me 72.5 lekë./M.K-dritare.net

Kursi i këmbimit për sot, ja çfarë po ndodh me monedhat e