Na ndiqni edhe në

Ekonomi

Këmbimi valutor, me sa blihen e shiten dollari dhe euro sot!

Monedha e BE-së pas rritjes së lehtë ditëve të fundit, sot vijon të mbetet e ‘ngrirë’ në tregun e këmbimit valuator, ku një euro blihet me 104.5 lekë dhe shitet me 105.8 lekë.

Dollari amerikan blihet me 96 lekë dhe shitet me 97.4 lekë;

Franga zvicerane blihet me 108.4 lekë dhe shitet me 110 lekë;

Paundi britanik blihet me 121.8 lekë dhe shitet me 123.4 lekë;

Dollari kanadez blihet me 70.5 lekë dhe shitet me 72.6 lekë./M.K-dritare.net

Këmbimi valutor, me sa blihen e shiten dollari dhe euro sot!