Na ndiqni edhe në

Ekonomi

Kursi i këmbimit valuator për sot, ja me sa blihen dhe shiten monedhat!

Euro vijon të mbetet në minimum, ku në tregun e këmbimit valutor monedha e BE-së blihet me 103.4 lekë dhe shitet me 104.5 lekë.

Dritare.net sjell në vëmendjen tuaj kursin e këmbimit për të gjitha monedhat e huaja:

Një dollar amerikan sot blihet me 94.2 lekë dhe shitet me 95.7 lekë.

Franga zvicerane blihet me 107 lekë dhe do të shitet me 108.6 lekë;

Paundi britanik blihet me 119.2 lekë dhe shitet me 120.8 lekë;

Dollari kanadez blihet me 69.7 lekë dhe shitet me 72 lekë./M.K-dritare.net

Kursi i këmbimit valuator për sot, ja me sa blihen dhe shiten