Na ndiqni edhe në

Ekonomi

Ja me sa këmbehet euro sot!

Në tregun e këmbimit valutor monedha e BE-së vazhdon të mbetet e pandryshuar, ku një euro blihet me 106 lekë dhe shitet me 106.7 lekë.

Dollari amerikan blihet me 99 lekë dhe shitet me 100 lekë;

Franga zvicerane blihet me 109.7 lekë dhe shitet me 110.7 lekë;

Paundi britanik blihet me 122.2 lekë dhe shitet me 123.2 lekë;

Dollari kanadez blihet me 73.5 lekë dhe shitet me 75 lekë./M.K-dritare.net

Ja me sa këmbehet euro sot!