Na ndiqni edhe në

Ekonomi

Ja me sa këmbehet euro sot!

Monedha e BE-së, ka filluar të shënojë një rritje të lehtë në tregun e këmbimit valuator pasi një muaj më parë këmbehej me vlerën e 100 lekëve, ku sot një euro blihet me 104.4 lekë dhe shitet me 105.5 lekë.

Më poshtë do të gjeni kursin e këmbimit valuator për monedhat e tjera:

Një dollar amerikan blihet me 95.8 lekë dhe shitet me 97.3 lekë;

Franga zvicerane blihet me 108.4 lekë dhe shitet me 110 lekë;

Paundi britanik blihet me 121 lekë dhe shitet me 123 lekë;

Dollari kanadez blihet me 70.4 lekë dhe shitet me 72.6 lekë./M.K-dritare.net

Ja me sa këmbehet euro sot!