Na ndiqni edhe në

Ekonomi

Euro shënon sërish rritje, çfarë po ndodh me monedhat e tjera!

Në tregun e këmbimi valutor për ditën e sotme, 25 gusht një euro blihet me 109.5 lekë dhe shitet me 111 lekë.

Dollari amerikan blihet me 100.8 lekë dhe shitet me 103 lekë;

Franga zvicerane blihet me 113.5 lekë dhe shitet me 115.7 lekë;

Paundi britanik blihet me 126.3 lekë dhe shitet me 128.7 lekë;

Dollari kanadez blihet me 73.5 lekë dhe shitet me 76.1 lekë./M.K-dritare.net

Euro shënon sërish rritje, çfarë po ndodh me monedhat e