Na ndiqni edhe në

Ekonomi

Euro shënon sërish rritje, çfarë po ndodh me monedhat e tjera!

Në tregun e këmbimit valuator sot një euro blihet me 107 lekë dhe shitet me 108.5 lekë.

Dollari amerikan blihet me 98.4 lekë dhe shitet me 100.2 lekë;

Franga zvicerane blihet me 111.4 lekë dhe shitet me 113.1 lekë;

Paundi britanik blihet me 124.3 lekë dhe shitet me 126.3 lekë;

Dollari kanadez blihet me 72.1 lekë dhe shitet me 74.3 lekë./M.K-dritare.net

Euro shënon sërish rritje, çfarë po ndodh me monedhat e