Na ndiqni edhe në

Ekonomi

Euro shënon sërish rënie, çfarë po ndodh me monedhat e tjera!

Në tregun e këmbimit valutor monedha e BE-së ka shënuar sërish rënie, ku sot një euro blihet me 105.8 lekë dhe shitet me 106.6 lekë.

Dollari amerikan blihet me 99.4 lekë dhe shitet me 100.4 lekë;

Franga zvicerane blihet me 109.7 lekë dhe shitet me 110.7 lekë;

Paundi britanik blihet me 122.9 lekë dhe shitet me 123 lekë;

Dollari kanadez blihet me 73.5 lekë dhe shitet me 75.1 lekë./M.K-dritare.net

Euro shënon sërish rënie, çfarë po ndodh me monedhat