Na ndiqni edhe në

Ekonomi

Euro shënon sërish rënie, çfarë po ndodh me monedhat e tjera!

Në kursin e këmbimit valutor për sot, monedha europiane ka shënuar një rënie të ulët, ku një euro blihet me 106.5 lekë dhe shitet me 107.5 lekë.

Dollari amerikan blihet me 99.2 lekë dhe shitet me 100.4 lekë;

Franga zvicerane blihet me 110.6 lekë dhe shitet me 111.8 lekë;

Paundi britanik sot blihet me 123.2 lekë dhe shitet me 124.4 lekë.

Dollari kanadez blihet me 72.5 lekë dhe shitet me 74.2 lekë./M.K-dritare.net

Euro shënon sërish rënie, çfarë po ndodh me monedhat