Na ndiqni edhe në

Ekonomi

Euro shënon rritje, ja me sa këmbehen monedhat e tjera!

Monedha e BE-së, ka filluar të shënojë një rritje të lehtë në tregun e këmbimit valuator pasi një muaj më parë këmbehej me vlerën e 100 lekëve, ku sot një euro blihet me 105 lekë dhe shitet me 106.3 lekë.

Më poshtë do të gjeni kursin e këmbimit valuator për monedhat e tjera:

Dollari amerikan blihet me 96.5 lekë dhe shitet me 98 lekë;

Franga zvicerane blihet me 109 lekë dhe shitet me 110.8 lekë;

Paundi britanik blihet me 122 lekë dhe shitet me 124 lekë;

Dollari kanadez blihet me 70.7 lekë dhe shitet me 73.1 lekë./M.K-dritare.net

Euro shënon rritje, ja me sa këmbehen monedhat e tjera!