Na ndiqni edhe në

Ekonomi

Euro shënon rritje, çfarë po ndodh me monedhat e tjera!

Në tregun e këmbimit valutor monedha e BE-së ka shënuar një rritje të lehtë, ku sot një euro blihet me 106.4 lekë dhe shitet me 107.3 lekë.

Dollari amerikan blihet me 101 lekë dhe shitet me 102.3 lekë;

Franga zvicerane blihet me 109.3 lekë dhe shitet me 110.3 lekë;

Paundi britanik blihet me 122 lekë dhe shitet me 123.3 lekë;

Dollari kanadez blihet me 74.5 lekë dhe shitet me 76.3 lekë./M.K-dritare.net

Euro shënon rritje, çfarë po ndodh me monedhat e tjera!