Na ndiqni edhe në

Ekonomi

Euro shënon rritje, çfarë po ndodh me monedhat e tjera!

Në tregun e këmbimit valuator sot një euro blihet me 105.9 lekë dhe shitet me 106.9 lekë, duke shënuar kështu një rritje të lehtë.

Më poshtë gjeni kursin e këmbimit edhe për monedhat e huaja:

Dollari amerikan blihet me 97.2 lekë dhe shitet me 98.5 lekë;

Franga zvicerane blihet me 110 lekë dhe shitet me 111.6 lekë;

Paundi britanik blihet me 123.2 lekë dhe shitet me 125.2 lekë;

Dollari kanadez blihet me 71.2 lekë dhe shitet me 73.5 lekë./M.K-dritare.net

Euro shënon rritje, çfarë po ndodh me monedhat e tjera!