Na ndiqni edhe në

Ekonomi

Euro në minimum, ja çfarë po ndodh me monedhat e huaja!

Monedha e BE-së euro vazhdon të mbetet e ‘ngrirë’ në tregun e këmbimit valuator, ku blihet me 103.6 lekë dhe shitet me 104.6 lekë.

Më poshtë gjenit të plotë kursin e këmbimit për të gjitha monedhat e huaja:

Një dollar amerikan blihet me 94.6 lekë dhe shitet me 96 lekë;

Franga zvicerane blihet me 107.4 lekë dhe shitet me 108.9 lekë;

Paundi britanik blihet me 119.4 lekë dhe shitet me 121 lekë;

Dollari kandez blihet me 70 lekë dhe shitet me 72.3 lekë./M.K-dritare.net

Euro në minimum, ja çfarë po ndodh me monedhat e huaja!