Detaje të reja nga shpërthimi i karburantit në Lezhë, dy të plagosur rëndë

 

Mbrëmjen e djeshme në superstradën Lezhë-Laç, ka shpërthyer një pikë karburanti. Si pasojë janë plagosur 6 persona, dy prej të cilëve kanë qenë punonjës të karburantit, ndërsa të tjerët ndodheshin rastësish aty pranë kur ndodhi ngjarja.

Njëri prej të plagosurve, shtetasi N. P, ndodhet në gjendje më të rëndë shëndetësore, pasi ka marrë djegie të shumta. Ai është transportuar në QSUT, për shërbim më të specializuar.

LEXO DHE :  Video/ Plas në stadium. Ja çfarë iu bëjnë tifozëve të radhëve të para!

Ndërsa shtetasi Bardhok Bushati, 36 vjeç është dërguar në Spitalin e Traumës.

Në flakë është përfshirë edhe një makinë e cila po kalonte në rrugën kryesore gjatë shpërthimit.

Shkak i kësaj ngjarjeje mësohet të ketë qenë një shkëndijë e energjisë elektrike./L.F-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.