Na ndiqni edhe në

Bota

Qëndruan dy muaj në hapësirë, Nasa kthehen dy astronautët në Tokë

Qëndruan dy muaj në hapësirë, Nasa kthehen dy

Astronautët e Nasës, Doug Hurley dhe Bob Behnken janë rikthyer në Tokë pas një qëndrimi dy-mujor në stacionin hapësinor. Ekuipazhi i Kapsulës së Dragoit SpaceX zbriti në jug të Pensacola, në bregdetin e Gjirit të Floridës.

Qëndruan dy muaj në hapësirë, Nasa kthehen dyQëndruan dy muaj në hapësirë, Nasa kthehen dy

Fundi i suksesshëm i misionit të ekuipazhit nis një epokë të re për agjencinë amerikane hapësinore. Tashmë, të gjitha nevojat e saj për transport njerëzor mbi Tokë në të ardhmen do të blihen nga kompani private, siç është edhe SpaceX./K.C/dritare.net

Qëndruan dy muaj në hapësirë, Nasa kthehen dy