Na ndiqni edhe në

Bota

Mjeku tregon si është gjendja e Berluskonit: Në rrezik për shkak të moshës

Mjeku tregon si është gjendja e Berluskonit: Në rrezik për

Mjeku që po trajton ish-kryeministrin e Italisë, tregon sesi është gjendja e Silvio Berluskonit.

“Në rrezik për shkak të moshës dhe patologjive të mëparshme, por situata është e qetë.", tha mjeku Alberto Zangrillo.

Mjeku tregon si është gjendja e Berluskonit: Në rrezik për

Ai shprehet se gjendja e tij shpirtërore nuk është aq e mirë.

“Pozitiviteti u gjet në një subjekt asimptomatik. Dje në një situatë qetësie absolute zbulova një përfshirje të lehtë pulmonare. Pacienti nuk është i intubuar dhe merr frymë në mënyrë autonome. Gjendja shpirtërore, nuk është më e mira, as e imja. Pritet që Berluskoni të rrijë në spital disa ditë.”, tha ai./K.C/dritare.net