Na ndiqni edhe në

Bota

Konflikti në Rripin e Gazës, shkon në 200 numri i viktimave

Konflikti në Rripin e Gazës, shkon në 200 numri i viktimave

Ministria e Shëndetësisë në Gaza, e drejtuar nga Hamza thotë se 200 njerëz kanë humbur jetën që kur nisi konflikti mes militantëve të këtij grupi dhe Izraelit, një javë më parë. Në një deklaratë thuhet se mes viktimave janë edhe 59 fëmijë dhe 35 gra.

Konflikti në Rripin e Gazës, shkon në 200 numri i viktimave

Ndërsa numri i të plagosurve ka shkuar në 1,305. Ushtria e Izraelit thotë se ka vrarë më shumë se 130 militantë në Gaza. Dhjetë persona, përfshirë dy fëmijë dhe një ushtar, u vranë në Izrael si pasojë e raketave të hedhura nga militantët në Gaza./K.C/dritare.net