Na ndiqni edhe në

Bota

Djali 7-vjeçar futet në shtëpinë që kishte marrë zjarr për të shpëtuar motrën e tij

Djali 7-vjeçar futet në shtëpinë që kishte marrë

Një djalë 7-vjeçar me emrin Eli i shpëtoi jetën motrës së tij të vogël nga zjarri që shkatërroi shtëpinë e familjes së tyre. Ishte një natë e zakonshme për familjen Davidson në Tenessi, kur u zgjuan papritur nga një aromë tymi gjatë kohës që po flinin. Brenda pak minutash, shtëpia e tyre u dogj nga flakët dhe vajza 22-muajshe Erin Davidson kishte ngelur e bllokuar në dhomën e saj. Ndërkohë që çifti po përpiqej të shpëtonte Elin dhe djalin tjetër 2-vjeçar Elijah, dhoma e gjumit e Erin ishte rrethuar nga zjarri. "Tymi dhe zjarri ishin aq të dendur sa nuk mund të hyja dot tek ajo," tha babai i saj, Chris Davidson. "Ne dolëm jashtë dhe u afruam tek dritarja e dhomës së saj të gjumit, por unë nuk mund ta arrija dot dritaren sepse ishte shumë e lartë. Kështu që mora Elin, i cili u fut në dritare dhe hyri brenda dhomës së saj duke e shpëtuar atë. Ne jemi shumë krenar për Elin.’’ /S.F-dritare.net