Na ndiqni edhe në

Aktualitet

Rusta: Fëmijët nuk janë smartphone, tragjedia e sotme është mësim!

Rusta: Fëmijët nuk janë smartphone, tragjedia e sotme

Gazetari Arsen Rusta ka reaguar ditën e sotme lidhur me dy ngjarjet e rënda që kanë ndodhur.

Bëhet fjalë për vdekjen e 2-vjeçarit qe ngatërroi shishen e ujit me atë të rakisë dhe mbytjen e dy vëllezërve, 10 dhe 14 vjeç në liqenin e Prushit.

Rusta: Fëmijët nuk janë smartphone, tragjedia e sotme

Rusta shkruan se nuk duhet të mungojë kujdesi dhe vëmendja e prindërve sepse ndodhin fatkeqësi të tilla. Ai shkruan gjithashtu se fëmijët nuk janë smartphone por duan kujdes./M.K/dritare.net