Na ndiqni edhe në

Aktualitet

Meta mesazh për Ditën e Dëshmorëve: Lavdi e përjetshme dhe mirënjohje e thellë!

Meta mesazh për Ditën e Dëshmorëve: Lavdi e përjetshme

Presidenti Ilir Meta, me rasatin e Ditës së Dëshmorëve nëpërmjet një statusi në rrjetin social Facebook, shpreh mirënjohjen dhe respektin për Dëshmorët e Atdheut të çdo epoke.

Sot është dita e Qemal Stafës dhe e mijëra të rinjve dhe të rejave, që dhanë jetën për Lirinë e Shqipërisë. Lavdi e përjetshme, nderim, respekt dhe mirënjohjen më të thellë Dëshmorëve të paharruar të Atdheut, të çdo epoke”, shkruan Meta./dritare.net