Na ndiqni edhe në

Aktualitet

17-vjecari me koronavirus pa sëmundje, ndërron jetë te Covid-2. Babai në gjendje të rëndë!

17-vjecari me koronavirus pa sëmundje, ndërron jetë te Covid-2.

Një 17 vjeçar nga Elbasani ka ndërruar jetë sot në spitalin Covid-2. Mësohet se prej një jave ai ishte i shtruar në spital, pasi u infektua me Covid. Ai kishte shkuar në spital me mushkëritë 100% të prekura, dhe prej një jave ishte në terapi intensive. Burime zyrtare për News24, bënë me dije se ai nuk kishte asnjë sëmundje bashkëshoqëruese. Ndërkohë, edhe babai i tij është në gjendje të rëndë i shtruar në spital./L.F-dritare.net