Na ndiqni edhe në

Sport

Foto/ Ballist Morina futet në "Air Albania"

Foto/ Ballist Morina futet në "Air Albania"

Shqipëri - Ishujt Faroe do luhet sot më 20:45 në "Air Albania", për ndeshjen e fundit kualifikuese të Euro 2024 në grupin E.

Në stadium për këtë duel është edhe Ballist Morina, autori i dronit mbi stadiumin e Beogradit në ndeshjen e 14 tetorit 2014, çështjke e cila u fitua në CAS 3-0 nga Shqipëria dhe me atë tri pikësh kuqezinjtë ia dolën të siguronin për herë një Europian, atë "Euro 2016".

Të stampuar në fanellë, Morina ka imazhin e heroit Adem Jashari./K.C/dritare.net