Na ndiqni edhe në

Shëndet

Ushqimet që do t'ju mbajnë freskët, gjatë të nxehtit veror

Ushqimet që do t'ju mbajnë freskët, gjatë të

Temperaturat e larta gjatë verës, po na lodhin të gjithë dhe disa prej nesh ndihen të stresuar dhe pa oreks. Disa ushqime nuk mund të hahen në këto temperatura të nxehta, pasi vetëm ju bëjnë më shumë nxehtë.

Ekzistojnë disa ushqime që ju duhet t’i hani për të qenë të freskët, për më tepër ju bëjnë juve të ndiheni edhe mirë, jo shumë të fryrë dhe të lehtë.

Ushqimi që ne hamë, luan një rol në rregullimin e temperaturës së trupit tonë, dhe ushqime e pije të caktuara me të vërtetë mund t'ju ftohin ose t'ju ngrohin.

Ushqimet me përmbajtje të lartë të ujit janë zgjedhja më e mirë, kur doni të qëndroni të freskët.

Dritare.net ka sjellë për ju 9 ushqimet që duhet t’i hani tani gjatë verës, në këto temperatura të larta.

-kastravecët

Ushqimet që do t'ju mbajnë freskët, gjatë të

-luleshtrydhet

Ushqimet që do t'ju mbajnë freskët, gjatë të

-shalqiri

Ushqimet që do t'ju mbajnë freskët, gjatë të

-ananasi

Ushqimet që do t'ju mbajnë freskët, gjatë të

-mangoja

Ushqimet që do t'ju mbajnë freskët, gjatë të

-specat jeshilë

Ushqimet që do t'ju mbajnë freskët, gjatë të

-portokall

Ushqimet që do t'ju mbajnë freskët, gjatë të

-marulja

Ushqimet që do t'ju mbajnë freskët, gjatë të

-selinoja/E.B-Dritare.net

Ushqimet që do t'ju mbajnë freskët, gjatë të