Na ndiqni edhe në

Politikë

Basha mbledh në PD aleatët dhe ambasadorët   

Basha mbledh në PD aleatët dhe ambasadorët   

Kreu demokrat Lulzim Basha, po zhvillon një takim me aleatët dhe ambasadorët e vendeve të BE. Në orën 09:00 në seli kanë mbërritur aleatët e PD, e më pas ambasadorët, përfshirë ambasadorin e BE-së, Luigi Soreca. Takimi i tyre vjen një ditë pas mungesës së opozitës në tryezë e Reformës Zgjedhore, po kështu edhe pas protestave në lidhje me shembjen e Teatrit Kombëtar, ku PD është pjesëmarrëse./L.F-dritare.net