Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Video/ Reperi Maitre Gims kërcen me flamurin kuq e zi në sfond

Video/ Reperi Maitre Gims kërcen me flamurin kuq e zi në sfond
Reperi francez Maître Gims përshëndet shqiptarët duke kënduar këngën e tij me flamurin shqiptar në sfond dhe bën shqiponjën me duar. Kjo video e reperit është bërë virale në rrjetet sociale. Disa komentues e cilësojnë reperin francez si një ‘shqiptar i vërtetë’.

Gims ka sjellë hite në tregun muzikor botëror, ka patur një bashkëpunim me Dhurata Dorën e duket se ndoshta edhe po na paralajmëron ndonjë koncert në Shqipëri./K.C/dritare.net