Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Nesër shi me stuhi, ja kur rikthehet dielli!

Nesër shi me stuhi, ja kur rikthehet dielli!

Ditën e nesërme në vendin tonë pritet të mbizotërojë mot me shi dhe stuhi, pas temepraturave ekstreme ditët e fundit.

vranësirat e para priten mbrëmjen e së martës, një ditë kjo ku termometri sipas metoalb regjistroi temperaturën maksimale 38 gradë celcius.

Vranësirat do të vijojnë edhe gjate së enjtes ndërsa moti do të përmirësohet në fundjavë.

Me ardhjen e vranësirave, temperaturat do të zbresin me 6 gradë por sipas Meteoalb kjo do të jetë një situatë e përkohshme./ I.M-Dritare.net