Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Mjekët shqiptarë dhe italianë: Ne kemi nevojë për ty, mbani maskë!

Mjekët shqiptarë dhe italianë: Ne kemi nevojë për ty,

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, me anë të një postimi në “Facebook” ka publikuar mesazhin e mjekëve shqiptarë e italianë.

Mjekët e të dy vendeve kanë bërë apel ndaj qytetarëve që të mbajnë maskë, dhe të kenë kujdes.

Nëse nuk respektohen masat, thonë mjekët, atëherë do të jetë e vështirë kontrolli i kësaj pandemie.

Postimi i Ogerta Manastirliut:

A je aq i fortë sa të mbash një maskë?

Ju lutem dëgjoni thirrjen e mjekëve shqiptarë dhe italianë, që së bashku luftojnë COVID19

MbroVeten MbroTëTjerët

TëNdihmojmëEkipetMjekësore./ I.M-Dritare.net