Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Manastirliu: Pishinat dhe këndet e lojërave do të qëndrojnë mbyllur!

Manastirliu: Pishinat dhe këndet e lojërave do të

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, në një intervistë për "ABC News" është shprehur se pishimat dhe këndet e lojërave do të qëndrojnë mbyllur për të parandaluar përhapjen e Covid-19.

Ne si qeveri vijojmë të zbatojmë planet dhe skenarët. Kam pasur një mbledhje me Këshillin Teknik të Ekspertëve dhe kemi diskutuar për aktivitete që nuk janë ende të lejuara.

Pishinat dhe këndet e lojërave janë në aktivitetet e mbyllura. Kemi diskutuar protokollet e sigurisë. Komiteti po vlerëson një protokoll të posaçëm. Përpara 1 jave hapëm transportin publik. Kemi vendosur masa të rrepta sepse ka rrezikshmëri të lartë. Kemi shumë punë, dhe përgjegjësi. Duhet të mendojmë për shëndetin pastaj për ekonominë,” tha Manastirliu./E.B-dritare.net