Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Kuvendi voton ministren e re të Arsimit, Evis Kushi betohet në Presidencë

Kuvendi voton ministren e re të Arsimit, Evis Kushi betohet në

Kuvendi ka shkarkuar nga posti i ministres së Arsimit, Besa Shahinin, me 106 vota pro dhe 3 kundër. Ndërkohë është votuar ministrja e re, Evis Kushi. Kushi mori 104 vota pro edhe 3 vota kundër dhe 3 vota abstenim. Pas votimit në Kuvend, Kushi shkoi në Presidencë, ku u betua me dorën në Kushtetutë se do t'i zbatojë me përpikmëri Kushtetuan dhe ligjet.

“Betohem në nderin tim, se do të zbatoj me përpikëri Kushtetutën dhe ligjet, si dhe do të kryej me përgjegjësi detyrën shumë të rëndësishme që më është besuar, të anëtarit të Këshillit të Ministrave.”- tha Kushi.

Kuvendi voton ministren e re të Arsimit, Evis Kushi betohet në

Meta i dorëzoi dekretin e emërimit Ministres së Arsimit, Sportit dhe Rinisë duke i uruar suksese në detyrën e re dhe të rëndësishme./K.C/dritare.net

Kuvendi voton ministren e re të Arsimit, Evis Kushi betohet në