Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Kryeministri Rama publikon pamje nga transformimi i Arkivës Qendrore!

Kryeministri Rama publikon pamje nga transformimi i Arkivës Qendrore!

Kryeministri Rama ka publikuar ditën e sotme pamje nga transformimi epokal i Arkivës Qendrore të DPSHTRR. Arkiva Qëndrore është kthyer në një institucion që ruan në kushte dinjitoze kujtesën e shkruar të 13 drejtorive rajonale në rang vendi, duke i skanuar dhe digjitalizuar regjistrat.

"Mirëmëngjes, dhe me transformimin epokal të Arkivës Qendrore të DPSHTRR, nga një lemeri antishtet në një institucion që ruan në kushte dinjitoze kujtesën e shkruar të 13 drejtorive rajonale në rang vendi, duke i skanuar dhe digjitalizuar regjistrat, ju uroj një ditë të mbarë.",shkruan Rama./M.T/dritare.net