Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Koronavirusi i merr jetën ish zv/kryeministrit, Bashkim Kopliku!

Koronavirusi i merr jetën ish zv/kryeministrit, Bashkim Kopliku!

Koronavirusi i ka marrë jetën politikanit shqiptar Bashkim Koplikut. Me profesion inxhinier, ai ka qenë zëvendëskryeministër dhe ministër i Brendshëm i qeverisë së parë të Partisë Demokratike më 1992 dhe dy herë deputetë në parlamentin e Shqipërisë. Pavarësisht luftës së egër prej ditësh me virusin, Kopliku nuk ka mundur ta mposhtë. Pas vitit 1997, pasi u largua nga Partia Demokratike, ai u largua tërësisht nga politika, duke mos u bërë më pjesë e saj./L.F-dritare.net