Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Foto/ Pamje magjepsëse të kapura dje, gjatë eklipsit të Diellit!

Foto/ Pamje magjepsëse të kapura dje, gjatë eklipsit të

Një eklips diellor i quajtur "unazë zjarri" ndriçoi qiellin të enjten ndërsa hëna bllokoi pjesërisht diellin. Eklipsi ishte i dukshëm në shumë pjesë të hemisferës veriore dhe njerëzit në të gjithë botën kapën shfaqjen qiellore, me disa imazhe mahnitëse.

NASA postoi në Twitter disa fotografi të eklipsit, të marra nga ekipi i NASA HQ Photo në Washington DC dhe Delaware./dritare.net

Foto/ Pamje magjepsëse të kapura dje, gjatë eklipsit të

Foto/ Pamje magjepsëse të kapura dje, gjatë eklipsit të

Foto/ Pamje magjepsëse të kapura dje, gjatë eklipsit të

Foto/ Pamje magjepsëse të kapura dje, gjatë eklipsit të