Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Bileta drejt Stambollit 12€, Rama: Çfarë bëj e them, e çfarë them e bëj. Bujrum në Kukës!

Bileta drejt Stambollit 12€,  Rama: Çfarë bëj e them, e

Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në rrjetet sociale i është përgjigjur kundërshtarëve të cilët e kanë akuzuar se përdori aeroportin e Kukësit vetëm për fushatë. Kreu i qeverisë ripërsërit shprehjen e zakonshme të tij që ‘çfarë bëj e them e çfarë them e bëj’. Duke publikuar tarifat për fluturimet e afërta, Rama i fton të gjithë të udhëtojnë nga aeroporti i Kukësit.

“Se ç'ishin ca miq që thoshin Aeroporti Ndërkombëtar i Kukësit ishte sa për fushatë, po unë s'bëj asgjë sa për fushatë dhe çfarë bëj e them e çfarë them e bëj, kështu që bujrum me Air Albanian në portën e hapur të qiellit të Kukësit.

Po nuk mbaron me kaq, lajme të tjera nga ky front së shpejti.

*** 1€ + taksat domethënë:

Kukës - Zyrih 12 EUR,

Zyrih - Kukës 28.66 EUR,

Kukës - Stamboll 12 EUR,

Stamboll - Kukës 23 EUR”, shkruan kryeministri Rama./L.F-dritare.net