Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Biden zgjedh zëvendëspresidenten, nëse fiton zgjedhjet!

Biden zgjedh zëvendëspresidenten, nëse fiton zgjedhjet!

Kandidati për president Joe Biden e ka kandiduar Senatoren Kamala Harris si zëvendëspresidenten e SHBA, nëse ai fiton zgjedhjet në nëntor. Ajo është kandidatja e parë me ngjyrë për postin e zëvendëspresidentes.

Senatorja e Californisë Indiano-Xhamajkane ishte konsideruar prej kohësh kryesuesi i këtij pozicioni.

Biden zgjedh zëvendëspresidenten, nëse fiton zgjedhjet!

Biden do të përballet me Presidentin Donald Trump në zgjedhje në 3 nëntor.

Nënkryetari Mike Pence mbetet i preferuari i Trump nëse ai rizgjidhet në krye të SHBA.

Biden tha se ai kishte "nderin e madh" ta emëronte zonjën Harris si zëvendësen e tij të kandiduar.

Ai e përshkroi atë si "një luftëtare të patrembur për djalin e vogël, dhe një nga shërbyesit më të mirë publik të vendit"./ I.M-Dritare.net