Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

A do të rifillojë turizmi këtë verë? Ja si përgjigjet Rama për Dritare.net!

A do të rifillojë turizmi këtë verë? Ja si

Në takimin me gazetarët, kryeministri Rama u pyet nga gazetarja e Dritare.net Lorena Fjolla mbi pritshmëritë e tij për turizmin. Rama theksoi se deri në momentin kur të nisë sezoni turistik, do të ketë një rezultat pozitiv të vaksinimit në vend.

"Deri në momentin kur turizmi të hyjë në sezonin e vet ne të kemi një rezultat shumë pozitiv me vaksinimin dhe kjo do të ndihmojë shumë për turizmi", tha Rama./L.F-dritare.net