Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

5 sekrete të thjeshta për një jetë të lumtur!

5 sekrete të thjeshta për një jetë të lumtur!

“Tani e tutje është mirë të ndalemi në ndjekjen tonë të lumturisë dhe të jemi të lumtur." thotë Guillaume Apollinaire

Një jetë e thjeshtë është një jetë e lumtur. Këtu janë pesë mënyra për të zhbllokuar sekretet për të jetuar thjesht dhe lumtur.

5 sekrete të thjeshta për një jetë të lumtur!

  • Gëzoni jashtë - Paqja dhe bukuria e natyrës është një përvojë hyjnore. Ajri i freskët do të pastrojë mendjen tuaj dhe drita e diellit do t'ju japë një shtytje shpirtërore. Duke u kthyer në gjërat bazike, duke kaluar kohë jashtë, do t'ju kujtojë ato gjëra të thjeshta e të bukura rreth jetës, informon dritare.net

5 sekrete të thjeshta për një jetë të lumtur!

  • Përdorni shpesh anën tuaj krijuese - Ne jemi më të lumtur kur shprehim veten. Zgjidh fuqinë tënde krijuese në një kanavacë, copë letre, ose në një skedar. Krijo një video me mesazh qesharak ose blog video. Krijo një kolazh të imazheve që të frymëzojnë ty, hap një blog për poezitë e tua. Ka mënyra të shumta zbavitëse, të lehta dhe pasuruese për të shprehur kreativitetin dhe për të jetuar një jetë më të lumtur.

5 sekrete të thjeshta për një jetë të lumtur!

  • Qesh - Ndoshta mënyra më e thjeshtë për të gjithë për një jetë të lumtur është e qeshura. Ajo kërkon përpjekjen më të vogël me shpërblimin më të madh. Ju ndiheni më mirë fizikisht dhe emocionalisht kur qeshni. Është një shkurtesë për shëndetin dhe lumturinë.

5 sekrete të thjeshta për një jetë të lumtur!

  • Përqafoni pozitivitetin – Bëjeni çelësin e ditës suaj për t'u përqendruar në gjërat pozitive. Është e lehtë të njohësh njerëzit dhe gjërat në jetën tënde që të bëjnë të lumtur. Merr një moment, ku të jesh mirënjohës për makinën që ke, vendin ku punon, familjen që ke në shtëpi. Pavarësisht nga vështirësitë dhe stresi, ka diçka pozitive që mund të përqafoni, që do të thjeshtojë jetën tuaj, duke ju ndihmuar të përqendroheni në atë që ju bën të lumtur, sugjeron dritare.net

5 sekrete të thjeshta për një jetë të lumtur!

  • Paqe në këtë moment - Të mësuarit për të qenë e qetë në mes të stuhisë është jetësore për lumturinë afatgjatë.

Lëre të shkojë atë që nuk mund ta ndryshosh, sepse shqetësimi dhe stresi i bëjnë gjërat më keq fizikisht dhe emocionalisht. Pushoi mendimet negative nga mendja kur stresi të kaplon. Kjo nuk do të thotë që ti do të injorosh menjëherë çdo mendim të keq, me një frymëmarrje si Ghandi. Por me praktikë, do të jesh në gjendje të gëzosh paqen e momentit, pavarësisht nga ato që jeta të jep./I.M-dritare.net