Na ndiqni edhe në

Moti

Parashikimi i motit për sot, çfarë ndodh me temperaturat!

Parashikimi i motit për sot, çfarë ndodh me temperaturat!

Masat ajrore të lagështa dhe të ftohta me origjinë veriore që tashmë kanë përfshirë vendin tonë do të vazhdojnë të ndikojnë gradualisht në kushtet klimatike edhe gjatë javës.

Sipas parashikimit nga SHMU, sot do të kemi mot të qëndrueshëm me mbizotërim të kthjellimeve dhe reshje të herëpashershme shiu në formë rrebeshesh.

Vlen të theksohet elementi i erës si intensiv dhe problematik me drejtim juglindje-jugperëndim 2-9m/s, ndërsa në bregdet e lugina hera herës era fiton shpejtësi 13-25m/s, duke bërë që valëzimi në dete të jetë i forcës 2-5ballë./M.K-dritare.net