Na ndiqni edhe në

Moti

Para se të bëni plane për fundjavën, mësoni si do të jetë moti!

Para se të bëni plane për fundjavën, mësoni si do

Fundjava do të karakterizohet nga moti i mirë dhe me diell. Vendi sot do të mbizotërohet nga kthjellimet dhe vranësirat e pakta. Temperaturat do të vijojnë të jetë të larta dhe të favorshme për këto që ka planifikuar të shkojë në det. Termometri do të shënojë vlerat nga 16 deri në 37 gradë celsius. Era do të fryjë me shpejtësi mesatare në det, duke krijuar dallgëzim 3 ballë./L.F-dritare.net