Na ndiqni edhe në

Moti

Ja si do të jetë moti sot!

Ja si do të jetë moti sot!

Kjo e diel pritet të jetë nën ndikim të kushteve atmosferike të qendrueshme por më të ftohta.
Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira kalimtare kryesisht përgjatë relieveve malore.
Mjegulla e dendur do të jetë prezente në orët e mëngjesit përgjatë zonave luginore.
Era do të jetë nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 1-8m/s, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare fiton shpejtësi deri në 12m/s./A.ZH-dritare.net