Na ndiqni edhe në

Moti

Ja si do të jetë moti sot!

Ja si do të jetë moti sot!

Gjatë paradites moti paraqitet me kthjellime dhe vranësira të lehta në të gjithë vendin. Më të dendura vranësirat mbeten në Veriperëndim. Por mesdita dhe pasditja sjellin shtim të vranësirave duke përfshirë gradualisht të gjithë vendin.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 8°C në zonat malore deri në 24°C./E.B-dritare.net