Na ndiqni edhe në

Kuriozitete

U zhduk në mënyrë misterioze, gjendet pas 7 vitesh e mitura!

U zhduk në mënyrë misterioze, gjendet pas 7 vitesh e mitura!

Babai i Kayla u shkatërrua kur ajo u zhduk në moshën 9-vjeçare. Kundër të gjitha pritjeve, tani adoleshentja është gjetur dhe historia e saj të shkakton të dridhura. Kayla u zhduk brenda natës. Në vitin 2017, Kayla u mor nga nëna e saj, Heather Unbehaun, e cila nuk kishte kujdestarinë. Gjatë një interviste dy vite pasi Kayla u zhduk, babai i saj, Ryan shprehej i dëshpëruar, duke përmendur se marrëveshja ishte që nëna të vizitonte çdo fundjavë vajzën e tyre. Ryan kujtoi se Heather kishte kujdestarinë e Kayla-s gjatë para 4 korrikut. Kështu, Ryan i propozoi Kayla-s të qëndronte me mamanë e saj për një ditë shtesë, deri kur ai do ta merrte atë. Megjithatë, kur Ryan shkoi të merrte Kayla siç ishte planifikuar, ai u informua nga familja se vajza e tyre nuk ishte kthyer nga udhëtimi i kampingut.

Por pas disa vitesh Kayla është rikthyer. Dikush e njohu Kaylën në një qendër tregtare dhe ajo u ribashkua me babanë e saj, gjashtë vjet pasi u zhduk. Nëna e cila, 40-vjeçe është arrestuar nga policia.

Babai është lumturuar jashtë mase kur mësoi vesh lajmin. Humbja e një anëtari të familjes mund të jetë tepër e vështirë dhe emocionale për këdo. Historia e Patricia Koptës është veçanërisht prekëse. Ajo u zhduk pa gjurmë për dekada dhe madje u shpall e vdekur. Megjithatë, kundër të gjithave, ajo u gjet vite më vonë./M.K-dritare.net