Na ndiqni edhe në

Kronikë

Video/ Nuk iu bind urdhrave, policia amerikane vret shqiptarin në mes të rrugës

Video/ Nuk iu bind urdhrave, policia amerikane vret shqiptarin në mes

Mediet amerikane kanë publikuar sot videon e ekzekutimit të një shqiptari nga policia, në Nju-Xhersi, të SHBA-së. Shqiptari 42-vjeçar nuk iu bind urdhrave të policisë, e cila i bënte thirrje të lëshonte armën dhe të dorëzohej.

Video/ Nuk iu bind urdhrave, policia amerikane vret shqiptarin në mes

Kur u afrua shumë afër makinës së policisë dhe u drejtoi atyre armën, efektivët u detyruan të qëllojnë ndaj tij./K.C/dritare.net