Na ndiqni edhe në

Kronikë

Gjykata firmos arrestimin e Klodjan Rjepajt dhe biznesmenit Ilir Rrapaj!

Gjykata firmos arrestimin e Klodjan Rjepajt dhe biznesmenit Ilir Rrapaj!

Gjykata ka firmosur 8 urdhra sigurie për ish-zyrtarë të implikuar në koncesionin e sterilizimit, me vlerë 100 milion euro.

Pas një hetimi që në vitin 2020 lidhur me koncesionin e sterizlimit, SPAK lëshoi sot 8 urdhë-arreste për zyrtarët e implikuar, ku në pranga ra ish-zv.ministri i Shëndetësisë Klodjan Rjepaj dhe biznesmeni Ilir Rrapaj pasi akuzohen për mashtrim.

Masat e sigurisë:

Klodjan Rjepaj- arrest me burg

Ilir Rrapaj- arrest me burg

Saimir Kadiu- arrest shtëpie

Marsela Serjana- arrest shtëpie

Arben Gjata- detyrim paraqitje

Naile Ajazi- detyrim paraqitje

Genc Byrazeri- detyrim paraqitje

Petri Mersini- detyrim paraqitje./M.K-dritare.net