Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Vuçiç kërkon të vizitojë Kosovën/ Ministria i refuzon lejen!

Vuçiç kërkon të vizitojë Kosovën/ Ministria i

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, ka kërkuar leje për të zhvilluar një vizitë sot në Kosovë. Mësohet se ai ka kërkuar që të jetë bashkë me ekipin e tij këtë të shtunë në Kosovë. Por sipas një njoftimi nga Ministria e Jashtme e Kosovës, publikuar nga mediat vendase, kërkesa e tij, është refuzuar./L.F-dritare.net