Na ndiqni edhe në

Ekonomi

Lëviz dollari dhe paundi, ja me sa këmbehet euro sot!

Kursi i këmbimit valuator në vendin tonë vazhdon të mbetet i brishtë pas forcimit të lekut dhe rënies së euros në minimum poshtë 100 lekëve.

Lëviz dollari dhe paundi, ja me sa këmbehet euro sot!

Në tregun e këmbimit valuator sot një euro blihet me 102.7 lekë dhe do të shitet me 104 lekë;

Dollari amerikan blihet me 93 lekë dhe shitet me 94.8 lekë;

Franga zvicerane blihet me 106.2 lekë dhe shitet me 108 lekë,

Paundi britanik blihet me 118 lekë dhe shitet me 119.8 lekë./M.K-dritare.net