Na ndiqni edhe në

Ekonomi

Këmbimi valutor, çfarë po ndodh me monedhat!

Monedha e BE-së, ka filluar të shënojë një rritje të lehtë në tregun e këmbimit valuator ku sot një euro blihet me 104.8 lekë dhe shitet me 106.1 lekë.

Dollari amerikan blihet me 96.2 lekë dhe shitet me 97.7 lekë;

Franga zvicerane blihet me 108.8 lekë dhe shitet me 110.4 lekë;

Paundi britanik blihet me 122 lekë dhe shitet me 123.8 lekë;

Dollari kanadez blihet me 70.8 lekë dhe shitet me 73 lekë./M.K-dritare.net

Këmbimi valutor, çfarë po ndodh me monedhat!