Na ndiqni edhe në

Ekonomi

Euro shënon rritje, çfarë po ndodh me monedhat e tjera!

Në tregun e këmbimit valutor sot një euro blihet me 105.4 lekë dhe shitet me 106.6 lekë.

Një dollar amerikan blihet me 96.5 lekë dhe shitet me 97.8 lekë;

Franga zvicerane blihet me 109.4 lekë dhe shitet me 110.9 lekë;

Paundi britanik blihet me 122.5 lekë dhe shitet me 124.4 lekë;

Dollari kanadez blihet me 70.9 lekë dhe shitet me 73 lekë.

Euro shënon rritje, çfarë po ndodh me monedhat e tjera!