Zyrtare/ Nuk shtyhet publikimi i Raportit të KE, në 29 maj marrim vesh progresin që kemi bërë

Pavarësisht se u fol që data e publikimin do të shtyhej për Progres-Raportin për vendet e Ballkanit Perëndimor që synojnë integrimin në BE tashmë është zyrtare që ai do të do të publikohet ashtu siç ishte planifikuar, më 29 maj në orën 11:00. Lajmi është konfirmuar në Websajtin “European Ëestern Balkans”.

Në datë 29 do të jepen vlerësimet e (KE) për progresin që Shqipëria ka bërë në realizimin e 5 prioriteteve kyçe.

LEXO DHE :  Game of Thrones triumfon në Emmy Awards 2019, fiton çmimin "Drama më e mirë

Raporti do prezantohet nga Komisioneri për zgjerimin, Johanes Hahn dhe takimi vjen vetëm disa ditë pas zgjedhjeve të BE.

Ndërkohë në 18 qershor Këshilli i Europës (KiE) do të vendosë nëse do të japë çeli negociatat me Shqipërinë apo jo./e.k-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.