Zyrtare/ Maurizo Sarri është trajneri i ri i Juventusit

Tanimë është zyrtare, Maurizio Sarri është trajneri i ri i Juventus-it.

60-vjeçari Sarri  do të marrë vendin e Massimiliano Allegri-t, i cili u shkarkua në fundin e sezonit të kaluar nga kampionët e Italisë.

Sarri sapo ka përfunduar një sezonin në stolin e Chelsea, ndërsa tani shkon në Itali./ I.M-Dritare.net

LEXO DHE :  Shkarkimi i Besnik Muçit/ Meta shpall vakancën

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.